ב"ארץ" אהבתי הגינה פורחת

גינה היא לא רק דשא עם כמה עצים מסביב, אלא חלק בלתי נפרד מהבית עם אזורי אירוח, פינות ישיבה ותכנון צמחיה. "אנו מנסים להביא את היופי האינסופי שבטבע אל תוך הגינה הפרטית", אומר פלג להב, הבעלים של "ארץ - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"

בשיתוף ארץ - סטודיו ייחודי לתכנון נוף
07/03/2021
גינה שתוכננה והוקמה ע"י חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף". חן תמרי,
גינה שתוכננה והוקמה ע"י חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"(צילום: חן תמרי)

אחת ההשלכות של תקופת הקורונה היא השהייה הממושכת בבית, אם למטרת עבודה, לימודים בזום וכמובן אירוח. בהעדר אפשרויות בילוי אחרות הבית הפך להיות המקום שבו כולנו גם מבלים. אין זה מפתיע שאירוח אמנים בחצר הפך להיות טרנד פופולרי בתקופה האחרונה.

פלג להב, הבעלים של חברת "ארץ - סטודיו ייחודי לתכנון נוף", העוסקת בתכנון, עיצוב, ניהול וליווי פרויקטים של הקמת גינות מספר על מודעות הולכת וגוברת לחשיבות אזור החוץ בבית, במיוחד בתקופה האחרונה. "אנשים מבלים הרבה יותר זמן בבית והגינה מהווה למעשה 'חלל' בלתי נפרד מהבית שניתן לבלות ולשהות בו. היום יותר מתמיד יש חשיבות גדולה לגינה. יש דגש רב על שלב תכנון הגינה שבו מאפיינים את צרכי הלקוח במטרה לייצר עבורו חוויה שלמה בגן, הכוללת את אזורי האירוח השונים - פינות הישיבה, מטבח חוץ וכמובן תכנון הצמחייה - כל אלו הופכים את הגינה למקום שכיף לשהות בו".

פלג, בן 33, חי ונושם עיצוב וגינון. הקריירה שלו החלה מיד אחרי הצבא ומאז הוא חתום על מאות גינות ברחבי הארץ. "אנו מנסים להביא את היופי האינסופי שבטבע אל תוך הגינה הפרטית וליצור עבור הלקוחות שלנו חוויה שלמה של חיים בחוץ."

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר

גינה במושב בשרון שתוכננה והוקמה ע"י חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"

הגינה - חלק בלתי נפרד מהבית

פלג מתייחס לגינה כחלל בלתי נפרד מהבית. "הגבולות הברורים שהיו בעבר בין חוץ לפנים מיטשטשים בשנים האחרונות, והגינה, במיוחד בישראל, בה מזג האוויר מאפשר שהייה בחוץ כמעט לאורך כל השנה, מהווה מקום מפגש, אירוח, בילוי, מנוחה ורגיעה. מטרתנו להפוך את החיים בחוץ ליפים, פרקטיים ונוחים ומהנים".

גינה שתוכננה והוקמה ע"י חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"(צילום: חן תמרי)

איך בדיוק אתם עושים זאת?

"בתהליך התכנון אנו מקפידים לאפיין יחד עם הלקוח את סגנון החיים והצרכים הייחודיים לו, אלו הופכים לסקיצות והדמיות עם התייחסות לפיתוח השטח וטופוגרפיה. תפקידנו לנהל את כל האופרציה של תכנון הגינה משלב תכנון הבית עצמו, בשיתוף פעולה מלא עם אדריכל הבית, תוך התייחסות לכל חלוקת הגן על האזורים השונים שבו, כולל מעברים, פינות ישיבה, מטבח חוץ, בריכה, תאורה, חומרים, צמחיה ועוד".

הדמיית גינה של חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"(צילום: "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף")

מה יש לקחת בחשבון כאשר מתכננים גינה?

"בניית בית הוא צעד משמעותי בחייה של משפחה. זו חוויה מורכבת הכוללת קבלת החלטות חשובות, בחירת בעלי מקצוע, חומרים ועוד, תהליך שכולו מסע נפשי וכלכלי. בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים, אנו מבינים לעומק את המורכבות הקיימת ונכונים לתת מענה לכל אתגר בכדי להבטיח תוצאה מדויקת ושלמה.

"בעת התכנון אנו משתמשים במגוון חומרים ואף מעצבים ומייצרים בעצמנו פריטים משלימים לגן בהתאמה אישית, כמו מעמדים לאחסון עצים, גופי תאורה מיכלי שתילה, ספסלים, נדנדות אשר בדרך כלל מיוצרים משילוב חומרים הכולל עץ וברזל".

הדמיית גינה של חברת "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף"(צילום: "ארץ" - סטודיו ייחודי לתכנון נוף")

מי קהל הלקוחות שלכם?

"כל מי שחיי החוץ חשובים לו. אנו יודעים לתת פתרונות תכנון ועיצוב מיטביים לכל גינה ללא קשר לגודלה".

ליצירת קשר

אתר

פייסבוק

אינסטגרם

  • גינות
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully