ב.ר עבודות בנייה ברמה הגבוהה ביותר

ב.ר עבודות בנייה היא חברה המתמחה במגוון רב של תחומים כגון: מענה מקיף לכלל עבודות השיפוץ לנכסים, ביצוע עבודות פיתוח הכוללות יציקות בטון מוחלק, גדרות, חניות, דקים, פרגולות וכו'. רן בקרמן, בעלי החברה באולפן כדי להסביר מה חשוב לדעת לפני שיפוץ ועוד

בשיתוף ב.ר עבודות בנייה
09/02/2021
ב.ר עבודות בנייה (אולפן הנבחרים)

הכירו את ב.ר עבודות בנייה בבעלותו של רן בקרמן. החברה מתמחה במגוון רב של תחומים כגון: מענה מקיף לכלל עבודות השיפוץ לנכסים, ביצוע עבודות פיתוח הכוללות יציקות בטון מוחלק, גדרות, חניות דקים ופרגולות, שירותי תחזוקה וניהול לנכסי תושבי חוץ המחזיקים נכסים בארץ, שרותי פיקוח וניהול פרויקטים, כולל יעוץ והערכות מחיר לפני רכישת נכסי נדל"ן.

שאלנו את רן, מה אנשים צריכים לדעת לפני שמתחילים בשיפוץ?

"ראשית, מומלץ לבצע תאום ציפיות בין הקף העבודה לתקציב של העבודה. לאחר תאום הציפיות בין אדריכל ללקוחות יוצאות תכנית עם כתב כמויות. בהמשך, עוברים לבחירת חומרים ורכישתם במקביל מקבלים הצעות מחיר מקבלנים, הצעות מחיר על אלומיניום, נגרות, מזגנים וכו'. בעניין שלב הצעות המחיר חשוב להדגיש: כדי שנוכל לקבל הצעת מחיר ברת השוואה, הבסיס של ההצעה חייב להיות זהה ולכן הצעה צריכה להיות לפי מפרט אחיד לכולם וכתב כמויות כדי שההשוואה בין המגישים תהיה רק על בסיס מפרט אחיד".

איך בוחרים קבלן טוב ואמין?

"מומלץ מאוד שבחירת הקבלן תתבסס על המלצות של לקוחות מהעבר ו/או אדריכלים מעצבים. בהליך בנייה החשיבה היא מערכתית, לכן בכל שלב ביצוע של קבלן טוב ורציני הוא חייב להיות מקצוען: תמיד לתכנן ולדעת מה השלב הבא וההכנה תעשה בהתאמה מלאה לשלב זה, גם אם הוא מבוצע על ידי אחרים. רק כך מגיעים לשלמות בעבודה, לחיסכון בזמן ובעלויות כתוצאה מביצוע כפול או לקוי. רוב השוק עובד על אמירות באוויר של קבלנים בלי סימוכין בכתב. קבלן מגיע לראות ולעיתים ייתן ללקוח מחיר גלובלי בלי להתייחס לפרטים. כשמגיעים לפרטים נפרץ המחיר ההתחלתי. בשלב זה הלקוח כבר שבוי בידי הקבלן ונאלץ לשלם כל מחיר כדי שהשיפוץ יסתיים.

צריך להבין שלא קם השיפוץ שיתחיל ויסתיים באותו מחיר בגלל דברים שמתגלים במהלך העבודה, או שינוי רצונות של הלקוח לכן רצוי שהצעת המחיר של הקבלן תהיה מפורטת ככל הניתן. חשוב לזכור שהקבלן הוא זה שמתחיל את העבודה ואחרון שיצא מהדירה ולכן קיימת תלות מוחלטת בביצוע התהליכים בצורה נכונה שתביא לקיצור לוחות זמנים, מינימום עלויות והתוצאה טובה ביותר".

האם כדאי לפצל את העבודה בין קבלני משנה?

"רבים מתלבטים אם לפצל את העבודה בין קבלני משנה שונים מתוך חשיבה לקצץ בעלויות אבל חשוב לדעת שזו טעות. אצל קבלן ראשי אומנם יתכן שהמחיר יהיה גבוה יותר על פניו אבל בכך הלקוח מבטיח שהוא לא נופל בין קבלני משנה שכל אחד לרוב יגלגל אחריות מאחד לשני. בסופו של תהליך עם קבלני משנה רבים יתגלו נקודות השקה רבות שלא מתומחרות בהתחלה בין קבלני המשנה ואז התוצאה בדרך כלל היא עלות גבוהה. בעבודה מול קבלן ראשי אחד מלוא האחריות ותיקון הליקויים הכוללת היא שלו".

אז אם אתם לפני שיפוץ הבית ולא יודעים למי לפנות - ב.ר עבודות בנייה היא הכתובת עבורכם.

ליצירת קשר:

רן בקרמן - 052-2765041

אתר - https://www.ranbekerman.co.il/

פייסבוק - http://bit.ly/3rQt4LI

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully