רכשתם דירה חדשה מקבלן? אדריכלית הפנים אינה פלמזנסקי תעניק לכם שקט נפשי וחסכון כלכלי בכל הקשור לשינויי דיירים

מי שרוכש דירה מקבלן מבקש פעמים רבות לשנות ולהתאים את הדירה לצרכיו, זאת מכיוון שהקבלן בונה בדרך כלל דירות על פי תכנית אחידה. אדריכל מנוסה יהפוך את התהליך לפשוט

בשיתוף InDesigns
22/11/2020
אינה פלמזנסקי. יח"צ,
אינה פלמזנסקי(צילום: יח"צ)

במזל טוב ובשעה טובה רכשתם דירה חדשה מקבלן. בשל העובדה כי דירות הקבלן הסטנדרטיות פונות למכנה משותף רחב מאוד, סבירות גבוהה שלאחר הרכישה יתעורר בכם הצורך לשנות או לשדרג את הדירה, החל משינויים צנועים, כמו תוספת שקע חשמלי או החלפת מיקום ברז המים, ועד לשינויים משמעותיים כמו חלוקת חלל מחדש בהתאמה אישית.

"שינויי דיירים" הוא אחד השלבים החשובים בתהליך של רכישה וכניסה לדירה חדשה. במסגרת התהליך ישנו שינוי של תכנית הדירה בהתאם לצרכים של כל רוכש. בשלב זה מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של אדריכל או מעצב פנים המתמחה ב''שינויי דיירים'', שילווה אתכם משלב התכנון דרך שלב הביצוע ועד לעיצוב הבית לאחר קבלת מפתח.

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
אינה פלמזנסקי(צילום: יח"צ)

אחת מאדריכליות הפנים המובילות בישראל הינה אינה פלמזנסקי. מיד עם סיום לימודי התואר בעיצוב פנים אינה החלה לעסוק בתחום הבניה הרוויה -שינוי דיירים. כעבור מס' שנים בתחום אינה ניהלה מחלקות שינויי דיירים בחברות בניה מהמובילות במשק.

בשיחה שערכנו איתה, שמענו ממנה על הרקע שהוביל אותה לעסוק בתחום. "עוד בתור ילדה נמשכתי לעולם הצבע, משחקי צל ואור וטקסוטורות שונות. האפשרות לעצב לאנשים את בית החלומות שלהם הביאה אותי ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים. לאחר שעבדתי כאדריכלית שינויים ושימשתי כמנהלת מחלקה, החלטתי לפתוח משרד ולצאת לדרך עצמאית בתחום שינויי הדיירים מתוך רצון לגשר על הפערים בין הקבלן לרוכש, המחזיקים באינטרסים שונים. היכולת שלי לסייע לשני הצדדים באמצעות התיווך ביניהם היא זו שמעניקה לי את המוטיבציה לקום בכל בוקר מחדש עם אנרגיות מטורפות."

אינה פלמזנסקי(צילום: יח"צ)

לאורך השנים האחרונות חברת InDesigns שבבעלותה של אינה סייעה לאלפי לקוחות בעיצוב ביתם והתאמת דירות הקבלן לפי הצרכים האישיים של כל רוכש. אינה משתמשת בניסיון העשיר שצברה במהלך עבודתה בשטח בתחום הבנייה הרוויה על מנת לסייע לדיירים בהתנהלות מול המערכת הבירוקרטית של חברות הבנייה השונות.

הייחודיות של אינה טמונה בתהליך הליווי שהיא מעניקה ללקוחותיה הכולל קשר אישי וקרוב החל משלב רכישת הדירה ועד למסירת המפתח. אינה מבהירה כי היא מבינה היטב את חשיבות הליווי שלה ללקוחותיה "כל מי שרכש דירה מקבלן יודע כי מדובר בתהליך כאוטי המלווה בבירוקרטיה רבה. התפקיד שלי הוא לנסות לייצר אי של ודאות עבור הלקוח ולדאוג שהדירה שרכש תהיה לטעמו ובהתאם לרצונותיו."

הליווי מתחיל לאחר תשלום דמי הרצינות עבור הנכס, במסגרתו אינה בודקת בקפידה את תכנית הדירה ומייעצת ללקוחות אילו שינויים ניתן לבצע עוד בטרם חתימת החוזה. לעיתים קרובות, כבר בשלב זה הלקוח יכול לחסוך כ20,000- שקל.

אינה עוברת עם הלקוחות על הצרכים שלהם, ולאחר עריכת שינויים בתכנית הלקוח מגיש לקבלן את השינויים הנדרשים. בהמשך הליווי אינה יוצרת תוכנית ארכיטקטונית מלאה הכוללת מערכת חשמל, אינסטלציה ומיזוג אוויר. כאשר מתחיל שלב הביצוע, הלקוחות מעניקים לאינה ייפוי כוח לעבודה מול הקבלן, ובכך בעצם זוכים לראש שקט כאשר היא דואגת עבורם לכל הנדרש כולל הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים שנקבעו על ידי חברת הבנייה.

אינה פלמזנסקי(צילום: יח"צ)

באמצעות השיטה הייחודית והיסודית שפיתחה, אינה מצליחה לחסוך ללקוחותיה כסף רב ועוגמת נפש מהתהליך הבירוקרטי הסבוך שצפוי להם מול חברת הבנייה.

לסיום, ביקשנו מאינה את טיפ הזהב עבור רוכשי דירות חדשות מקבלן. "אנשים רבים לא יודעים כי יש בכוחם להתמקח אודות שינויים עתידיים עוד בטרם החתימה על החוזה. אני ממליצה לפנות למומחה על מנת שיעבור על מפרט הנכס וימליץ על שינויים נדרשים. בנוסף, ניתן להיעזר בחומר חינמי שכתבתי על חמשת הסודות של הבנייה."

לאתר

לעמוד הפייסבוק

  • אדריכלות
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully