וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלומי בוסקילה, הבחירה שלך בהצלחה

בשיתוף שלומי בוסקילה

18.11.2020 / 17:33

כמי שחווה מוות קליני בגיל 42, החליט שלומי בוסקילה, על שינוי מהותי בחייו. ממנכ"ל בחברה העוסקת במערכות מיזוג אוויר, הוא מקדיש כיום את זמנו לייעוץ עסקי ומנטלי לבעלי עסקים

שלומי בוסקילה, מנטור עסקי/אולפן הנבחרים

שלומי בוסקילה חווה מוות קליני. מקרה בו פרפר בין חיים למוות. האירוע, שטלטל את חייו, הוביל אותו ליעד חדש: הענקת יעוץ וליווי מנטלי לבעלי עסקים - מתוך רצון להעביר את ניסיון חייו לבעלי עסקים המתלבטים שזקוקים להכוונה - במטרה להובילם להצלחה כלכלית ו/או אישית. בשלוש השנים האחרונות הוא מנהל את משרדו "שלומי בוסקילה - יעוץ עסקי ומנטלי", הממוקם בקניון עזריאלי ראשונים, בראשל"צ (קומת עסקים 5), במסגרתו הספיק כבר לטפל בלקוחות רבים. "הסיפוק שלי הוא לראות מישהו שעובר איתי תהליך, מתגבר על קשייו ומנתב את דרכו למציאות חיובית ומוצלחת יותר", מסביר שלומי.

שלומי בוסקילה החל את דרכו העצמאית לפני כ-30 שנה, בחברה למיזוג אוויר, במסגרתה הוביל פרויקטים גדולים מול החברות המובילות במשק כמו גוגל, משרד הביטחון, טי.אל.וי ועוד. "נשארתי שם עד היום, אבל כשותף לא פעיל, בכדי לפנות זמן לעיסוק הנוכחי שלי כיועץ עסקי ומנטלי", מספר שלומי, "כסוג של שליחות ותרומה לאנושות".

הסיבה שהובילה לשינוי הגדול בתחום עיסוקו, נעוצה כאמור במקרה לא פשוט שחווה בעשור הרביעי לחייו. שלומי מספר: "בגיל 42 חוויתי מוות קליני, בעקבות התחשמלות במהלך העבודה. הנשמה נפרדה לי מהגוף וראיתי הכל בעודי מרחף למעלה. כשהגעתי למעלה אמרו לי 'עוד לא הגיע זמנך ויש לך עוד ייעוד בעולם הזה'. מיד לאחר מכן נעורתי על רצפת המקום בו התחשמלתי".

מי הייתה הדמות שדיברה אליך?

"דמותו של סבא שלי ודמות נוספת שלא הכרתי. קיבלתי סוג של הארה, אך לא הפנמתי אותה מיידית. לקח לי עוד מספר שנים עד שהפנמתי את ההארה שקיבלתי. עד אז החיים הובילו אותי, במקום שאני אוביל את החיים. בוקר אחד, כעבור שש שנים, החלטתי שזהו, אני רוצה להגשים את הייעוד שלי, והוא לא רק כסף. ומשם הדרך ללמוד ייעוץ עסקי ומנטלי הייתה קצרה, למדתי ממיטב המנטורים הגדולים בארץ ובעולם, טוני רובינס, דניאל דוידזון - NLP master, מיכאל גורביץ, חקר המוח ועוד, כל זאת במטרה לעזור לאנשים. כשהעסק לא הולך, הקושי הכלכלי ותחושת הכישלון מחלחלים לכל המשפחה. לכן ראיתי בשינוי הזה סוג של שליחות למען הכלל".

ומה הוביל אותך להחליט דווקא על יעוץ עסקי?

"ניסיון החיים שלי. אני מהדור שלא גידלו אותו נכון. גדלתי ברחובות ואני מכיר את שפת הרחוב ואת עולם העסקים. שרדתי בחיים ולמדתי כיצד לשרוד. בעלי עסקים מגיע לפלונטר עסקי מסוים ורוב העסקים הקטנים בארץ לא שורדים לאורך זמן. לכן הרגשתי שיש לי הרבה מה לתרום להרבה מאוד אנשים".

איזה סוגי עסקים מגיעים אליך?

"קוסמטיקאיות, אנשי מחשבים, עורכי דין, מתווכי דירות, מורים, ונוספים. מאוד מגוון. אנשים המרגישים תקועים, בדרך כזו או אחרת".

באיזה סוגי בעיות אתה נתקל?

"עצמאים שלא מרוצים מגובה ההכנסות שלהם, אנשים שעובדים קשה אבל מרוויחים שכר מינימום בסוף החודש, שכירים שרוצים להפוך לעצמאים וחוששים להגשים חלומות עקב חוסר ביטחון, בעלי עסקים שרוצים להוציא את העסק שלהם מהבית ועוד שלל בעיות שמונעות מאנשים להתפתח ולהגשים את עצמם. אישית ומקצועית".

מהו תהליך האימון?

"קודם כל אני בוחן עם המאומן את הערכים האישיים שלו. מי הוא? האם הוא מכיר את עצמו? מה האופי שלו? מה היחס האישי שלו לעולם העסקים והעצמאים? אם הגיע לעסק שלו מתוך צורך או מתוך בחירה? וכיו"ב. השלב הזה נמשך בדרך כלל שתיים או שלוש פגישות. חלק מהבדיקה והשיחה שלי עם בעל העסק, זה לבדוק את מידת ההשפעה שיש למשפחה עליו ועל העסק, האם יש תמיכה, או לא? היכן בן/בת הזוג בתמונה? האם ישנם מעורבים נוספים? משום שלמשפחה ובעיקר לבן הזוג ישנה השפעה על תוצאות העסק.

בשלב השני אני מתחיל לבדוק את העסק עצמו ומה הבעיות שלו, ומוודא שבעל העסק מונע מבחירה ולא מצורך. האם בעל העסק מוכן לשלם את המחיר האישי שדרוש על מנת שהעסק יצליח. הבחירה שלו לפתוח את העסק, מתוך החוזקות, יוצרת את המחויבות האמיתית שלו לעסק.

"תוך כדי האימון, בעל העסק מביא לידי ביטוי את הערכים והמשמעות האישית שלו. המשמעות מביאה אותו למקום בו העסק לא רק 'שורד' אלא מתפתח. דבר חשוב נוסף שאני בודק הוא באילו אנרגיות מתחיל המאומן את היום. במהלך האימון אני מלמד אותו להשתמש בחזקות האישיות שלו כדוגמת התמדה, סדר, ארגון, יצירתיות, יכולת להוביל אנשים וכיו"ב, על מנת להעלות אנרגיות בימים פחות אנרגטיים (ריב עם בן/ בת הזוג או כל דבר אחר שיכול להוריד אנרגיה). בתוך כך, אני יודע להעצים את החזקות הללו. לאחר שלמדתי את הלקוח והוא למד את עצמו, יש לי את הכלים להנחות אותו ולהוביל את השינוי העסקי / מנטלי שלו.

"בשלב השלישי אני והמאומן עוסקים במטרה המרכזית שלשמה הוא הגיע אלי; לחזק את מצב העסק, לשנות דרכי החשיבה והניהול שלו, להתאים את העסק למציאות המשתנה סביב, לשדרג התנהלות עסקית ומנטלית ועוד. בשורה התחתונה, אני מוביל אותו במסגרת התהליך להגשים את החלום שלו".
מספר הפגישות הממוצע לטיפול אצל שלומי בוסקילה - במסגרתם אמורים לקיים תהליך מקיף - הוא 12 פגישות המתפרסות על פני כמה חודשים.

מה מייחד את הטיפול המנטלי שלך?

"ניסיון החיים שלי. אומרים שרק רופא שחלה יכול לטפל בחולה. אני גם מאמן שלא פוחד להגיד לפעמים את האמת למאומן, גם אם היא כואבת. האימון שלי הוא מקיף, מעמיק ונוגע בפנימיות של האדם ובשורש הבעיה. לאחר פענוח מצבו של המאומן, קצרה הדרך לפתור את בעיותיו העסקיות והאישיות. ההישרדות האישית שלי משמשת ככלי עבור הלקוח. אני לא מנטור של קורסי הכשרה. אני מנטור שצמח ממהמורות החיים".

מהו האתגר הגדול ביותר שלך מול המתאמנים?

"כיצד להכניס נשמה ומשמעות לבית העסק. ככל שבעל העסק ייקח אותו כמטרת חייו, כשליחות והתחברות אמתית, כך יידע לנתב את העסק שלו ביעילות, בחיוביות ובמקצועיות. מה שבד"כ מתורגם להצלחה עסקית שמגיעה לכל רובדי החיים. חשוב להבין עניין מרכזי: מי שמתחייב לתהליך המנטלי איתי באופן מלא, אני מתחייב שיצליח. עם זאת, חשובה המחויבות של הלקוח לתהליך כולו".

אתה נתקל במקרים בהם בעל עסק לא נמצא בתחום המתאים לו?

"לעתים אכן קורה שאני מגלה שבעל העסק לא נמצא במקום הנכון עבורו. שהוא פועל מתוך צורך ולא מתוך רצון אמיתי. מכאן כבר קרובה הדרך לאיבוד מוטיבציה, חוסר מקצועיות וקריסה של העסק. הכל נעוץ בבחירות שלנו ומידת התאמתן אלינו כבני אדם. המוטו שלי הוא ש"אם יש לאדם 'פרפרים בבטן' במובן הטוב, כשהוא חושב על העסק שלו, אז הוא כנראה במקום הנכון. אם הוא אדיש או מפוחד, אז כנראה שלא. במקרה שכזה דרוש שינוי כיוון".

מהי תפיסת עולמך הכללית בקשר לייעוץ מנטלי?

"להחזיר ולתרום לעולם את מה שקיבלתי. להעביר לבעל העסק את כל ניסיון חיי. סוג של מתנה שאני רוצה לחלוק אותה עם אנשים נוספים. להיות המלווה שלא היה לי כשהייתי צעיר יותר ופחות מנוסה עם החיים. לאפשר לאדם להגיע לייעודו בכלים שלו עצמו".

כדוגמה לסיוע מהותי ששינה את חייו של לקוח, מספר שלומי: "למשל בעל עסק למחשבים, אותו אני מלווה למעלה משנה. בפעם הראשונה שנפגשנו מצאתי אותו עובד בשעות הלילה המאוחרות במחסן פח שנמצא אצלו בגינה. הגעתי במקור ללוות עסקית את אשתו. היות וכחלק מהתהליך אני בוחן גם את מערכת היחסים של בני הזוג מעבר לעסק, שאלתי את הבעל שאלה פשוטה: האם הוא רוצה יותר כסף? בתחילה ענה לי 'אני רוצה בריאות'. שאלתי אותו שאלה נוספת: אם תקבל כסף לא תהיה לך בריאות? לקח לו יומיים לחזור אלי ולהתחיל גם הוא ליווי עסקי איתי. מעסק שהרוויח בממוצע כ 4,500 ₪ בחודש, רווחי העסק עלו ללא פחות מ-70,000 ₪ בחודש".

לקוחותיו של שלומי מוקירים את העזרה שלו והשפעתו החיובית עליהם. לקוח, איש מחשבים, כתב: "היכולת המדהימה של שלומי להביא את התשובות, אם זה מהמקורות ואם זה מהידע שלו, וכן היכולת לדבר בשפת העם כדי להכניס לך שכל לראש, היא מה שהופכת אותו למי שהוא. היא הסיבה שאני יותר ממליץ עליו. היא הסיבה שאני יודע שמי שיזכה לקבל את שלומי כמנטור - יזכה ובגדול".

לקוחה נוספת, בעלת עסק לפרזנטציות, כתבה: "אמנם אנחנו בתחילת התהליך, אך השינוי כבר ניכר בי היטב. בתחילת האימון, במפגשים הראשונים, הגעתי לשלומי חסרת אנרגיה. מחפשת רק איך לגמור את החודש. לאחר שני מפגשים מטלטלים איתו, מצאתי את הכוחות ואת האנרגיות שבי, שעזרו לי לעזור גם לבעלי העסקים שאיתם אני עובדת. היצירתיות שבי עלתה ולקוחות התחילו להגיע. זאת, רק בגלל שינוי האנרגיה שבתוכי. זכיתי זכיתי זכיתי, וכל מי שייקח את שלומי כמנטור שלו יברך על כך בהמשך".

Bshlomi20@gmail.com


050-5501804

שלומי בוסקילה. צילום מסך, צילום מסך
שלומי בוסקילה/צילום מסך, צילום מסך

בשיתוף שלומי בוסקילה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully