ד"ר יונס אימן - מאסטר ומרצה בינלאומי בהשתלות בזאליות

השתלת שיניים בזאלית Basal Implantology - נותנת פתרון לטיפולי השתלות, גם עבור מחוסרי עצם, ללא תלות במצב החניכיים, תוך שימוש בעצמות הבזאליות

  • השתלות שיניים
בשיתוף באזלי סמייל
באזלי סמייל (צילום: יח"צ)

שיטה מהפכנית יכולה למנוע הליך ארוך וכואב, שלעיתים כולל ניתוח והרמת סינוסים. ד"ר יונס איימן, מנהל מרפאת השיניים 'באזלי סמייל', ומהבודדים בארץ המתמחים בתחום, מסביר איך השיטה המתקדמת מאפשרת למנוע את הסבל הכרוך בהשתלות שיניים.

אם אתם לא מבינים מה כולל תהליך של השתלת שיניים, חשוב שתדעו שזה לא נעים בלשון המעטה, ואני מדברת מניסיון אישי. כששמעתי על שיטת ה"שתלים הבזאליים", רציתי לדעת איך לא חשבו על זה קודם. אם אתם נמצאים לפני השתלה, או שאתם חוששים כי ביום מן הימים תזדקקו לה, כדאי לכם (מאוד) לקרוא את דבריו של ד"ר איימן, רופא שיניים מזה 19 שנה שמנהל מרפאות שיניים ברעננה ובראשון לציון.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית: חצי שעה ואתם בדרך לחיים חדשים

לכתבה המלאה
באזלי סמייל (צילום: יח"צ)

לפני שנתחיל, אשמח להסבר על תהליך הטיפול בשתלים 'רגילים'

"טיפול בשתל הרגיל הנקרא 2 piece (שני שלבים), אורך בממוצע כמה חודשים עד שנה. לפעמים אפילו יותר. בשלב הראשון מבצעים בדיקה קלינית וצילומי רנטגן. רופא השיניים גם מנסה לאבחן מצבים בריאותיים ולהכיר את אורח חייו של המטופל, כדוגמת עישון או מחלות חניכיים, שמפחיתים את סיכויי הצלחת ההשתלה. במידה והמטופל אכן סובל ממחלת חניכיים, יתמקד הרופא בטיפול במצב ושמירה על היגיינת הפה, לפני שמתחילים בטיפול עצמו. בשלב השני מתקיים ניתוח התקנת השתלים, בו מבצעים חתך בחניכיים ומרחיקים את הרקמה מהעצם. לאחר מכן, מבצעים קידוח בעצם הלסת, תוך קירור מתמיד של אזור הניתוח, כדי לשמור על חיות תאי העצם. ישנם מקרים בהם ידרשו בנוסף השתלת עצם וניתוח הרמת סינוסים. בשלב האחרון מתקינים את השתלים ומבצעים תפירה של החתך בחניכיים. רק לאחר 3-6 חודשים מתחיל תהליך השיקום, בו מותקנים כתרים, תותבות או גשרים על גבי השתלים".

אאוץ'! ומה קורה אצלכם?

"בטיפול של השתלת שיניים בזאלית ( (Basal Implantologמדובר על שתל One piece (שלב אחד). ההליך מתבצע תחת טשטוש עמוק, במהלכו מעוגנים שתלים מיוחדים בעצמות הבזאליות, שהן עצמות הלסת - עצמות חזקות ויציבות, שפגעי הגיל, אורח החיים ואירועים אחרים לא נותנים בהן את אותותיהם. ברוב המקרים מתבצע תהליך ההשתלה כולו ביום אחד. המטופל יוצא עוד באותו היום עם שיניים זמניות לא נשלפות, בניגוד לשתלים 'רגילים' שדורשים התקנת סד או שן חלופית, עד להכנת הכתר. למעשה, מקבל המטופל באופן מיידי שיניים זמניות מודבקות כקבועות. את השיניים הקבועות מקבל המטופל לאחר 3 מפגשים נוספים, וכך הוא יכול לחזור לשגרת חייו. מדובר בהליך המהיר ביותר שישנו למחוסרי עצם בעולם הרפואה הדנטלית".

תוכל להרחיב מעט על השיטה הבזאלית?

"בוודאי. ראשית, חשוב שנבין את מקור המילה בזאלי. בלטינית משמעותה - בסיס או יסוד. זה מתקשר לעובדה שהשתלים הבזאליים חודרים מעט יותר עמוק מהשתלים ה'רגילים' ונתפסים על עצם הגולגולת, על הבסיס. מסיבה זו השיטה הבזאלית יכולה לתת מענה מיטבי למי שזקוק גם להשתלת עצם, תהליך לא נעים בפני עצמו.

"השתלת השיניים הבזאלית, מתבצעת במספר נקודות בתוך הלסת התחתונה ו/או העליונה, אזורים בהם ניתן לבצע השתלה יציבה של השתל. ההשתלה מבוססת על טכניקה של עצמות בסיסיות בלסת, שאינן נספגות או נעלמות. תכנון השתלה והניתוח הווירטואלי, מתבצעים על גבי מחשב, עם מודל תלת ממד של לסת המטופל. ההליך הכירורגי מתבצע בדרך כלל תחת הרדמה מקומית עם אופציה לטשטוש עמוק (סדציה) או הרדמה כללית, במהלכו נלקחות גם מידות פיו של המטופל".

באזלי סמייל (צילום: יח"צ)

אם זה כל כך נהדר, מדוע לא כולם מטפלים בשיטה הבזאלית?

"כי כדי ללמוד את השיטה, צריך לעזוב הכל ולצאת ללמוד את הנושא באוניברסיטה בחו"ל. זה בדיוק מה שאני עשיתי. נסעתי לגרמניה, למדתי שם במשך שנתיים וחזרתי עם תעודת מומחה בשתלים בזאליים".

מי הם רוב האנשים שפונים אליך?

"בעיקר מטופלים בני 40 ומעלה, שסובלים יותר מבעיות שיניים וזקוקים לשיקום הפה באמצעות שתלים. לפני כמה ימים הגיעו למרפאה זוג עם עקירות בכל הפה. לאחר הטיפול הם יצאו עם כתרים זמניים, ואחרי שעתיים גם יכלו לאכול. הבוקר דיברתי איתם וכאילו כלום לא קרה. חזרה מלאה לשגרה.

"מדובר בשיטה מהפכנית שמאפשרת לכם לצאת מרופא השיניים, לאחר התקנת שתלים, ללא תפרים ומבלי לפתוח את החניכיים. למי שמפחד מרופא שיניים זה בהחלט יכול להקל. במידה והחשש לא מרפה, יש גם אפשרות להזמין מרדים מומחה, שמבצע את הטיפולים בטשטוש והרדמה כללית. חשוב להבין שיש פה בשורה גדולה! כיום אפשר לשקם לסת שלמה ואפילו את כל הפה ללא כאבים, ללא תפרים ובזמן קצר. מדובר על 5 מפגשים בחודש, במקום טיפול שאורכו כשנה שלמה".

האם יש גם הבדל בעלויות?

"כמובן. במיוחד אם דרוש ניתוח להרמת סינוס, עבור מי שצריך לעבור השתלות בלסת העליונה. אנחנו מבצעים שיקום של לסת שלמה ללא הרמת סינוס. כך ניתן לדלג על שלב זה ולעקוף אותו. עלות הטיפול דומה לעלותו של טיפול באמצעות שתל רגיל, על אף שבפועל מקבלים שתל ברמה הרבה יותר גבוהה. בלסת העליונה, ברגע שנחסך הצורך בהרמת סינוס, מדובר ביתרון כפול: חיסכון של מחיר ובנוסף מניעת סבל מיותר".

יתרונות נוספים של המרפאה

 שירותי עזרה ראשונה ורפואת שיניים דחופה
 זמינות מיידית
 ניסיון רב שנים
 שיטות עבודה מגוונות, המתאימות לכל פה
 חדרי טיפול משוכללים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר
 ציוד חדיש ומתקדם
 שימוש בחומרים באיכות מעולה
 במידת הצורך שימוש בסדציה - הרדמה כללית ובטשטוש
 אחריות מלאה לכל טיפול

טיפול שיניים זה לא צחוק, ולכן חשוב לדעת אצל מי לעבור כל בדיקה או טיפול.

מוזמנים לבדיקה וייעוץ ללא תשלום רשת מרפאות 'בזאלי סמייל' המנוהלת על ידי סבח מישל , בעל ניסיון של 27 שנים בתחום השיניים.

כתובת: אחוזה 142 רעננה, רוטשילד 35 ראשון לציון

טלפון לקביעת תורים 054-5538268

אתר

עמוד פייסבוק>> סבח מישל

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully